Oferta Specjalna do końca miesiąca Pierwsza sesja za 79 zł

Tlenoterapia hiperbaryczna

   Zabiegi hiperbarii tlenowej polegają na przeprowadzeniu sesji tlenowych w specjalnej komorze, gdzie panują warunki podwyższonego ciśnienia i podawaniu tlenu o podwyższonym stężeniu.

   Komora tlenowa służąca do zabiegów, została stworzona z myślą o specjalistycznych terapiach. Jest szczelnie zamkniętym pomieszczeniem umożliwiającym przenikanie stężonego tlenu do organizmu.

   W powietrzu atmosferycznym unosi się jedynie 21% tego pierwiastka chemicznego. Wdychany tlen podczas codziennej aktywności nie jest w stanie całkowicie dotlenić naszego organizmu. Jedynie w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, jaki panuje w naszej komorze hiperbarycznej (1,3 ATA), tlen pozbawiony jest fizjologicznych barier, by dotrzeć do wszystkich niedotlenionych części naszego organizmu.

   Aktualnie wymienia się już ponad 100 wskazań klinicznych do korzystania z tlenoterapii. Komora hiperbaryczna znajduje swoje zastosowanie w terapii wielu schorzeń, dlatego zabieg zyskuje na popularności.

   W badaniach udowodniono, że skoncentrowany w 93% tlen rozpuszcza się w limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym oraz osoczu. W ten sposób powstaje sprzyjające dla tlenu środowisko do jego skuteczniejszego działania na cały organizm.

  Przez to tlenoterapia pomaga organizmowi w szybszym usuwaniu toksyn, poprawia kondycję psychofizyczną, wzmacnia odporność, w jej wyniku szybciej znikają skutki przebytych chorób czy zakażeń wirusami, a także wzrasta liczba komórek macierzystych w szpiku kostnym, odpowiadających za regenerację uszkodzonych komórek w organizmie. Zabieg korzystnie wpływający na zdrowie z roku na rok zyskuje liczne grono zwolenników

93

Zastosowanie i korzyści

92_Easy-Resize.com
Terapia hiperbaryczna powoduje wzrost ilości komórek macierzystych nawet 8 krotnie Komórki macierzyste mają unikalną zdolność do różnicowania się i przekształcania się w inne, dowolne komórki o wyspecjalizowanej funkcji. Krążąc po organizmie rozpoznają uszkodzone tkanki i przyczyniają się do naprawy i wyleczenia określonego obszaru
 
Kardiologia
Nie tylko wspomaga pracę zdrowego serca, ale także poprawia efekty leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego: zwiększa dopływ tlenu do serca pomagając przywrócić krążenie w obszarach z zakrzepami, oraz zapobiega uszkodzeniom i atakom mięśnia sercowego, między innymi u osób z zespołem wieńcowym.
 
Neurologia
Dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność. Redukuje obrzęki mózgu, stymuluje pracę całego układu nerwowego, pobudza do życia oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie uśpionych komórek, poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu. Wspomaga rehabilitację po wylewach i udarach.
 

Onkologia

Zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu, oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, czyli substancji rakotwórczych, obniża poziom białka C-reaktywnego, czynnika martwicy nowotworów (TNF-alfa) i innych markerów stanu zapalnego w organizmie.
 

Chirurgia

Pomaga zminimalizować ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji poprzez: ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych, które wykazują zdolność regeneracji, tworzenie nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza), stymulacje aktywności leukocytów i niedopuszczenie do powstania infekcji.
 
Stomatologia

Poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, wzmacnia efekt działania antybiotyków i sulfonamidów (środków odkażających), a ponadto zwalcza infekcje i dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych do miejsca infekcji. Pomaga także zabić bakterie beztlenowe – przyczynę najgorszych zakażeń ran.

 

Ortopedia
i reumatologia

Działa stymulująco na fibroblasty, które syntetyzują kolagen, elastynę i glikozaminoglikany. Pobudza aktywność osteoklastów i przyspiesza wzrost kości. Sprzyja szybszej regeneracji i skróceniu czasu rekonwalescencji. Znacząco zmniejsza możliwość powikłań przy gojeniu urazów kończyn.

Korzyści

 
Spowalnianie procesów starzenia
Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się! Działa stymulująco na fibroblasty, które odpowiedzialne są za syntezę między innymi kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Spowalnia proces degeneracji ustroju i doprowadza składniki odżywcze do odległych i niedotlenionych komórek ciała. Tlen dociera do „uśpionych” komórek skóry, odżywia je oraz powoduje tworzenie się kolagenu i komórek macierzystych.
 

Sport

Gwarantuje szybszą regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukuje deficyt tlenowy i pozwala szybciej wrócić do formy po ewentualnej kontuzji. Zwiększa się także ilość molekuł ATP (tzw. paliwa mięśniowego) oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni. Poprawia metabolizm i zmniejsza poziom odwodnienia organizmu.
 

Autyzm

Amerykańscy lekarze z dumą relacjonują efekty tlenoterapii, podkreślając wyraźnie zauważalną poprawę stanu dzieci z autyzmem – lepszy kontakt wzrokowy, usprawnienie funkcjonowania społecznego i rozumienia języka.
 

Cukrzyca

Tlenoterapia hiperbaryczna przeciwdziała powstawaniu cukrzycy, co ogranicza jej negatywny wpływ na organizm. Dobrze wspomaga lecznicze również w przypadku wystąpienia trudno gojących się ran, owrzodzeń i pęknięć skóry.
 

Borelioza

Bakterie wywołujące boreliozę giną w środowisku o wysokim stężeniu tlenu. Zabiegi w komorze hiperbarycznej są powszechnie zalecane m.in.: w USA, Kanadzie, Chinach, Australii i Japonii jako terapia wspomagająca leczenie boreliozy.
 

Oparzenia

Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej w okolicach rany oparzeniowej następuje ograniczenie obrzęku i zmniejszenie utraty płynu przez uszkodzone naczynia oraz zachodzi poprawa funkcji krążenia zmniejszająca ryzyko infekcji.
 

Dermatologia

W wyniku poprawy natlenienia tkanek następuje szybsze gojenie się różnych uszkodzeń skóry oraz odnowa i regeneracja tkanek nabłonkowych. Zwalczane są bakterie i szkodliwe mikroorganizmy oraz sprawniej przebiega proces rozmnażania się komórek skóry w sytuacji przerwania jej ciągłości.
Portrait of cheerful positive girl jumping in the air with raised fists looking at camera isolated on violet background. Life people energy concept

Przeciwwskazania

13
 • nieleczona odma płucna
 • stosowanie lekarstw: Adriamycyny, Cis-platyny, Bleomecyny, Disulfiramu
 • ciąża
 • zakażenie górnych dróg oddechowych
 • stany gorączkowe
 • padaczka
 • niewydolność serca
 • astma oskrzelowa
 • przebyte operacje zatok, ucha i klatki piersiowej
 • rozsiana choroba nowotworowa
 • zapalenie nerwu wzrokowego
 • klaustrofobia

Zdjęcia gabinetu

Zobacz, co mówią o nas inni:

" Jeśli ktoś naprawdę chce zadbać o zdrowie to powinien pomyśleć o hydrokolonoterapii. Polecam tym, zwłaszcza niezdecydowanym. Poprawa kondycji jelit znacząco wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Metoda stosowana w tym gabinecie jest nieinwazyjna, bardzo prosta i komfortowa. Poza tym zabieg odbywa się w bardzo przyjemnych warunkach .Po kilku zabiegach poczułam wielką ulgę "
Marta - freelancer
*****
" Moje problemy z zaparciami w końcu odchodzą w zapomnienie. Ogromna ulga jaką poczułam już po pierwszym zabiegu jest nie do opisania. Tak powinien czuć się człowiek po każdej wizycie w toalecie. Bardzo lekko i z efektem pustego brzucha. Miałam 7 zabiegów i z każdym kolejnym było coraz lepiej. Zdecydowanie polecam hydrokolonoterapię wszystkim, którzy mają podobne problemy. Moim zdaniem to bardziej SPA niż gabinet 🙂 "
Renata - mama z Łodzi
*****
"Pierwszy raz korzystałam z zabiegu hydrokolonoterapii i jestem bardzo zadowolona. Zabieg spełnił moje oczekiwania, ponieważ nastąpiła znacząca poprawa funkcjonowania moich jelit, a w końcu po to tam poszłam.
Zdecydowanie polecam
Małgorzata - fizjoterapeutka
*****

Cennik usług

Jeden zabieg

cena
130 zł # za 1 zabieg
 • Zalecane dla każdego

Pakiet 5 zabiegów

550 zł
110 zł # za 1 zabieg
 • Pakiet mnin

Pakiet 10 zabiegów

1000 zł
100 zł # za 1 zabieg
 • Najczęściej wybierany

Zapłać On-line i Zyskaj Dodatkowo

Do każdego zabiegu

Najlepszy naturalny napój

Woda Kokosowa 500 ml

Kontakt

Formularz Kontaktowy

Nasza witryna wykorzystuje pilik cookes (ciasteczka) więcej informacji

RODO / Regulamin gabinetu         Polityka prywatności